OXFORD WRESTLING ALLIANCE - OWA

PENNSYLVANIA JUNIOR WRESTLING (PJW) Championship Placers and Qualifiers

Year         Name                        Division         Place / Qualifier
1998    Joshua Weitzel        11 & 12 - 100         1st 
1999    Andrew Donofrio       13 & 14 - 135         1st 
2000    Jarrett Hostetter       12U - 85                3rd 
2002    Nick Ruggear           10U - 105           4th 
2003    Nick Ruggear           10U - 120           1st 
2004     Anthony Ruggear      14U - 147             Qualifier
2005    Nick Ruggear           12U - 125            6th 
2007     Corey Brennan          14U - 102           Qualifier
2012    Mario Pantalone       10U - 105           2nd 
2013    Mario Pantalone       12U - 125           8th 
2013    Marek Seaman         8U  -  60             8th
2015     Marek Seaman         10U - 75             Qualifier
2016     Kevin Quinn             JHS - 82             Qualifier
2017     Marek Seaman         12U - 95             5th
2017     Cannon Hershey     JHS - 82             Qualifier
2017     Ronnie Fulton         JHS - 112            Qualifier
2017     Cooper Johnson        JHS - 97          Qualifier
2018     Reiland Canaday      JHS - 82           Qualifier
2018     Cannon Hershey       JHS - 87           Qualifier
2018     Tyler Maiers             JHS - 97           Qualifier
2018     Jace McKinney       10U - 125               Qualifier
2018     Jeremy McKinney Jr  JHS - 105          Qualifier
2018     Ben Smith               JHS - 92              Qualifier
2019     Maximus Morrison    8U - 75                2nd
2019     Jace McKinney        12U - 145             Qualifier
2019    Jaxon McKinney       10U - 85               Qualifier
2019    James Delvesco     12U - 145               Qualifier
2019     Keigan Barnes        12U - 105              Qualifier
2019     Tyler Maiers            JHS - 117             Qualifier
2019    Austin McMillan        JHS - 112            Qualifier
2019    Dillon Williams         JHS - 212            Qualifier
2020    Keigan Barnes         JHS - 124             Qualifier
2020    Maximus Morrison   10U - 85               Qualifier 
2020     Jace McKinney       12U - 145               Qualifier
2020     Jaxon McKinney       10U - 95               Qualifier
2020     Shane Montgomery   10U - 120            Qualifier
2020     Brady Watson          10U - 60             Qualifier



MAWA Eastern Nationals Championship Placers and Qualifiers

​Year    Name                    Division                  Place 
1997    Andrew Donofrio      Junior - 85                3rd 
1997    Andy Boyd              Junior - 74                6th 
1998    Andrew Donofrio       Intermediate - 105      2nd 
1998    Joshua Weitzel        Intermediate - 100      2nd 
1999    Joshua Weitzel        Intermediate - 128      2nd 
2000    Jarrett Hostetter       Intermediate - 85        7th 
2000    Nicholas Ruggear      Bantam - 73               3rd 
2001    Jarrett Hostetter        Intermediate - 90        1st 
2001    Nick Ruggear            Midget - 93                8th 
2002    Andrew Revels        Elite - UNL                7th 
2002    Cory Brennan          Midget - 62                8th 
2002    Justin Ortega           Junior - 115                 7th 
2002    Nicholas Ruggear    Midget - 105               1st 
2003    Andrew Revels        Elite - UNL                  7th 
2005    Cory Brennan         Intermediate - 75          4th 
2006    Cory Brennan         Intermediate - 95        7th 
2006    Justin Ortega        Advanced - 160           4th 
2006    Nicholas Ruggear    Intermediate - 160      3rd 
2008    Sam Blevins        Bantam - 93                   8th
2010     Kyle Hammond     Advanced - 135             Qualifier
2011    David Cox            Intermediate - 105          8th 
2011     Cooper Johnson     Midget - 50                  Qualifier
2011    Mario Pantalone       Midget - 93                6th 
2011    Ryan Montgomery    Elite - 152                  3rd 
2012    Cooper Johnson     Midget - 54                  3rd 
2012    David Cox             Intermediate - 120         2nd 
2013    Cooper Johnson     Junior - 58                   4th 
2013    David Cox            Advanced - 130             4th 
2013     Cannon Hershey     Midget - 58                  Qualifier
2013    Nathan Vance        Bantam - 93                 7th 
2014    Marek Seaman        Midget - 66                 5th 
2014    Ryan Maiers              Bantam - 65               6th
2014     Tyler Maiers             Midget - 66                 Qualifier
2014     Nathan Vance            Midget - 93                Qualifier
2015     Danny Cox                Junior - 70                 Qualifier
2015   Cannon Hershey       Junior - 66                  6th 
2015   Cooper Johnson       Intermediate - 75          5th 
2016   Marek Seaman           Junior - 82                 3rd 
2016   Cannon Hershey    Intermediate - 75           6th
2017    Cannon Hershey      Intermediate - 80           Qualifier
2017    Jace McKinney        Midget - 105                  6th
2017    Jaxon McKinney      Bantam - 56                 Qualifier
2017    Landon Meredith        Intermediate - 115        8th 
2017    Nathan Vance           Junior - 108                 Qualifier
2018    Sam Blevins             Elite - 220                   Qualifier
2018    Jayden Cosenzo       Junior - 74                   Qualifier
2019    Jayden Cosenzo       Junior - 78                    7th
2019    James Delvesco        Junior - 140                 Qualifier
2019    Finn Hanna               Junior - 108                 Qualifier
2019    Jace McKinney         Junior - 140                  8th
2019    Austin McMillan        Intermediate - 115         3rd
2019    Shane Montgomery    Midget - 105               Qualifier
2019    Ben Smith                Advanced - 115            Qualifier
2019   Jon Smith                 Junior - 74                    Qualifier
2019    Landon Meredith       Advanced - 140             6th


​MIDDLE ATLANTIC - AAU Place Winners

​Year     Name                 Division                 Place 
2007    Cory Brennan        Cadet - 112             1st
2007    Kyle Moran            Cadet - 125            2nd


OHIO TOURNAMENT OF CHAMPIONS (OTC)

Year       Name                 Division                  Place 
2018         Ben Smith           13U                        6th
Contacts:

Will Smith​ - Manager


Coaches:

Jeremy McKinney

Ray Karlton  

Mark Steinmetz

Joel Hernandez

Michael Watson